24. 09. 2021,    
Informace pro rodiče
Vyhledejte
Vyhledat text

O naší mateřské školce


        Mateřská škola v Pěnčíně byla poprvé otevřena v roce 1983. Původně její kapacita poskytovala útočiště pro 50 dětí, to ale nestačilo potřebám naší obce a bylo nutné kapacitu navýšit. Proto v roce 2016 byl přistaven ke staré budově nový pavilon. Nyní je kapacita školky navýšena na 80 dětí a bývá zcela naplněna.

         Ve starší budově se nachází 2 třídy. V prvním patře třída zelená pro nejmenší dětičky. Součástí třídy je i prostorná ložnice na odpolední spánek. Děti se stravují ve třídě, jídlo sem posílají paní kuchařky z kuchyně malým výtahem. V přízemí jsou děti prostřední, které navštěvují třídu červenou. Tady již není ložnice, ale děti si chystají na odpolední odpočinek matrace v herně. I sem přiváží jídlo z kuchyně.

          Nový pavilon skýtá ve žluté třídě pohodlí našim předškolákům. I ti si na odpolední odpočinek dávají do herny na koberec matrace. Aby si zvykali na chod školní jídelny než půjdou do první třídy, chodí se stravovat právě tam. Mají tam svůj barevný koutek, kde jim určitě moc chutná.

V naší školce „Beruška“ se usídlili malí skřítkové, Pěnča Zelený, Pěnča Červený a Pěnča Žlutý s nimi teď děti v naší školce poznávají svět.

 

 

 

 


Vytisknout úvodní stránka    

Mateřská škola Pěnčín 62, příspěvková organizace, je zapojena do projektu
OP VVV Podpora škol formou zjednodušeného vykazování - Šablony pro MŠ a ZŠ I.


 

© 2012, Mateřská škola Pěnčín, všechna práva vyhrazena. Úvodní stránka | Přihlásit se